دکتر مریم قرائی

برای سفید کردن دندان چه کنیم؟

زیبایی دندان ها یک امری حیاتی که امروزه بیش از پیش نیاز آن احساس می شود . دندان ها از جمله تاثیر گذار ترین اجزای صورت است که در نگاه اول به چشم می خورد . لبخند اولین ارکان برای برقراری ارتباط جمعی محسوب می شود. اما برای داشتن لبخند زیبا چه مواردی لازم است . در اولین گام باید دندان های مرتب و منظمی داشته باشید و در گام بعد سفید بودن دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است . شاید دندان های مرتبی داشته باشید اما اگر ظاهر نامطلوبی داشته باشید باز در خندیدن تامل می کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با سفید کردن دندان ها بیشتر آشنا شوید.

سفید کردن دندان چگونه امکان پذیر است؟

برای سفید کردن دندان ها روش های زیادی ذکر می شود که امروزه با رشد روزافزون تکنولوژی روش های نوینی ارائه شده که می تواند در زودترین زمان کیفیت مناسب را برای بیماران به همراه داشته باشد .

در سفید کردن دندان ها بد رنگی ها و زدی که روی دندان ها وجود دارد از بین می رود این رنگدانه ها ممکن است به صورت ژنتیکی باشد و ظاهر دندان را زشت کند .

بلیچینگ همان سفید کردن دندان ها روشی است که امروزه به صورت عمده به عنوان سفید کردن دندان مشهور شده است. بلیچینگ دندان از پراکسید هیدروژن و پراکسید کربامید تشکیل شده که ماده ای قوی برای سفید کردن دندان ها محسوب می شود که جرم و رسوب دندان ها را از بین می برد .

سفید کردن دندان چه تکنیک هایی دارد

تفاوت بلبچینگ دندان با جرم گیری

درست است، شاید در نگاه اول به نظر برسد جرم گیری مانند بلیچینگ عمل می کند پس چرا تفاوت قیمت قابل توجهی دارد و با نام متفاوتی معرفی می شود؟ بلیچنگ نیز رسوب و جرم دندان ها را می زداید اما این ماده سفید کننده به مینای دندان ها نیز نفوذ می کند و جرم ها را از ریشه دندان نیز از بین می برد و روی دندان ها نیز براق و سیقلی می گردد.

جرمگیری دندان چگونه انجام می شود؟

اثر بلیچینگ دندان

برای سفید کردن دندان ها حد مشخصی وجود ندارد و مطابق با ویژگی دندان بیمار، متفاوت عمل می کند و میزان اثر بخشی آن به جنس دندان ها و میزان رنگدانه هایی که روی دندان ها قرار دارد، مربوط می شود .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان با به دو روش بلیچینگ دندان در خانه و مطب تقسیم بندی می شود .

بلیچینگ دندان در مطب که مورد بحث ما در این مقاله است بسیار سریع تر از بلیچینگ در خانه عمل می کند . این روش به خاطر قدرت زیاد آن، از یک قالب برای محافظت از لثه ها استفاده می شود که بعد از آن با قرار دادن نور و گرما میزان اثر بخشی ماده بلیچینگ را افزایش می دهند . با با این روش دندان ها حدود 8 درجه سفیدتر می شوند که این مقدار ثابت نیست و با توجه به جنس دندان بیمار متغییر است .

بلیچینگ دندان با لیزر

این روش مشابه بلیچینگ معمولی است اما ماده مورد استفاده آن بسیار قوی تر عمل می کند و با کمک لیزر گرمای مورد نیاز تامین شود. این روش باعث می شود بلیچینگ بهتر عمل کند . هزینه بلیچینگ دندان با این روش بیشتر تخمین زده می شود.

چرا بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در مدت یک ساعت اثر خود را به نمایش می گذارد و با محلول بسیار قوی دوام و نتایج قابل توجهی دارد . این محلول شیمیایی بسیار قوی است و جرم های عمیق هم با آن ناپدید می شود . این موارد باعث شده بلیچینگ دندان به عنوان یک روش مناسب برای سفید کردن دندان معرفی شود .

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ بنا به نوع روشی که انتخاب می کنید متفاوت است و بسته به اینکه بلیچینگ خانگی یا در مطب انجام شود و یا نوع مواد مصرفی و اینکه آیا نیاز به انجام قالبگیری دارد یا نه، متفاوت است و دندانپزشک زیبایی در جلسه مشاوره با مشاهده وضعیت دندان ها هزینه تمام شده را به بیمار اعلام می کند .

هزینه سفید کردن دندان

ماندگاری بلیچینگ دندان

انجام هر عمل زیبایی به مراقب های بعد از آن نیازمند است و ماندگاری عمل مورد نظر را تضمین می کند . بلیچینگ دندان نیز ارتباط مستقیم به نحوه نگهداری دندان ها بعد از انجام بلیچینگ دارد چرا که این روش یک درمان دائمی و همیشگی نیست و اگر مراقبت ها لازم صورت نگیرد دندان ها زرد و جرم دار می شوند. البته این مراقبت ها عموما رعایت بهداشت دهان و دندان است که انجام آن برای همه افراد امکان پذیر خواهد بود. البته ماندگار بودن نتیجه به تبحر دندانپزشک زیبایی که با تجربه کافی این روش را روی دندان های شما پیاده نماید.

سخن آخر

با توجه به موارد ذکر شده دیگر نیاز نیست نگران زردی و جرم دندانهایتان باشید . با استفاده از روش های نوین می توانید به راحتی و در زمان محدود دندان هایی زیبا داشته باشید. اما سعی نمایید در انتخاب دندانپزشک دقت نمایید تا بتوانید نتیجه مورد نظر خود را دریافت نمایید.

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا