دکتر مریم قرائی

بهترین دندانپزشک ترمیمی و زیبایی

بهترین متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی چه خدماتی ارائه می دهد؟ زیستن در جهانی که هر روزه تورنمنتی جدید به منصه ظهور می رسد و آماری عجیب را به عنوان همراهی کننده و متقاضی به خود اختصاص می دهد تجربه های زیسته عجیبی را رقم می زند. یکی از این دست تورنمنت ها، اتفاقی است که در دنیای عمل های پزشکی خاصه اعمالی که به عنوان اعمال ترمیمی و زیبایی شناخته می شوند، رخ داده است.  امروزه با آمار سرسام آوری در حوزه های اعمال زیبایی مختلف مواجه هستیم.

بخشی از این آمار قابل تامل، در حوزه دندانپزشکی مطرح است. دندانپزشکان در سال های اخیر با توسل به پیشرفت هایی که از لحاظ عملی و علمی و نیز پیشرفت هایی که در حوزه تجهیزات داشته اند، به یاری ارضای یکی از مهم ترین نیازهای انسان ها یعنی زیبایی، شتافته اند.

با توجه به تب بالایی که در بسیاری از اقشار جامعه شکل گرفته تا بتوانند نیاز ذاتی خود به زیبایی را پاسخ دهند، پزشکان نیز به موازات رشد چشم گیر تقاضا، بستر هایی را فراهم کردند تا بازار عرضه را نیز پا به پای بازار تقاضا پیش ببرند.

فارغ از اینکه چقدر این بازار ها می تواند برای ما نافی باشد و چقدر ما حق داریم که در این تورنمنت ها بازیگران فعالی باشیم در صدد هستیم اطلاعاتی را در زمینه اعمال زیبایی و ترمیمی ای که در دندان پزشکی ها و از سوی متخصصین مجرب ارائه می شود، به سمع و نظر عزیزان برسانیم.

اقدامات ترمیمی دندان در تهران

اعمال زیبایی و ترمیمی دندان پزشکی شامل چه مواردی می شود؟

در سال های اخیر ما شاهد ورود یکسری علوم جدید و نیز مهارت های پزشکی جدیدی به کشورمان هستیم که می توانند در جهت زیبایی و ترمیم و حل مشکلاتی که در ناحیه دهان و دندان با آن مواجه هستیم به طور موثری یاری رسان باشند.

برای مثال انواع لمینیت ها، کامپوزیت دندان، ایمپلنت ها که شاید بتوان گفت ارمغان دو دهه اخیر ( البته در کشور ما ) می باشد در حال حاضر بالاترین درصد متقاضیان انجام این نوع اعمال زیبابی را از آن خود کرده است.

این روش ها در جهت ترمیم دندان های پوسیده و یا دندان هایی که به هر دلیلی ممکن است از دست رفته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. اینکه کدام یک از این روش ها برای حل مشکل پیش آمده مورد استفاده قرار گیرد به شرایط بیمار و نیز تشخیص پزشک بستگی دارد. بهترین متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی به شما در این امر کمک می کند.

برای مثال اگر دندانی از ریشه دچار مشکل شده باشد و پزشک ناچارا آن را از لثه جدا کند ، به ناچار برای جایگزین کردن آن از روش ایمپلنت استفاده می شود. ولی در شرایطی که دندان ریشه سالمی داشته باشد اما به لحاظ ظاهری دچار پوسیدگی و یا تغییر رنگ گردد برای ترمیم آن می توان از روش لمینیت و یا کامپوزیت استفاده کرد.

بعلاوه اینکه در خود این روش ها برای ترمیم، تفاوت هایی را شاهد هستیم. بدین معنا که انواع کامپوزیت ها با جنس های مختلف، در رنج قیمتی متفاوت و نیز رنگهای متفاوت در حال تولید و بکارگیری در مطب ها و مراکز تخصصی دندان پزشکی است.

آیا اقدامات زیبایی و ترمیمی شامل درمان ریشه دندان می شود؟

 درمان ریشه دندان که به خارج سازی عصب دندان از ناحیه ریشه اشاره دارد به زبان عامیانه عصب کشی دندان نامیده می شود. این روش مخصوص دندان هایی است که پوسیده شده اند و این پوسیدگی پس از گذر از نواحی خارجی به اصلی ترین بخش دندان رسیده  است. در واقع جایی که حیات دندان به آن وابسته است. در این روش پس از آنکه عصب از ریشه جدا شد نواحی تراشیده شده باید با موادی پر شود تا فرایند تخریب دندان کند تر گردد. در برخی از موارد لازم است برای حفظ زیبایی ظاهری و نیز حفظ استحکام دندان ( زیرا که به جهت تخلیه اعصاب دندانی، مقاومت سابق را قطعا نخواهد داشت) با روکشی پوشیده می شود.

فرایند انجام این روش در شرایط عادی و طبیعی دشوار نبوده و طی دو سه جلسه پزشک تمام مراحل را تکمیل می کند. البته در شرایطی که بیمار وضعیت وخیمی داشته باشد این پروسه ممکن است قدری طولانی شود.

و دیگر مطلبی که همواره مورد پرسشگری قرار می گیرد میزان دردی است که باید بیمار متحمل شود. باید بگوییم در این روش به جهت آنکه پزشک از بی حس کننده ها استفاده می کند بیمار آنچنان دردی را متوجه نمی شود. پس اگر جزء آن دسته کسانی هستید که از ترس و اظطراب به دندان پزشکی نمی روید بهتر است پیش از بدتر شدن وضعیت دندان هایتان در جهت رفع مشکل آن اقدام کنید. بهترین متخصص دندانپزشک ترمیمی و زیبایی این اقدام را انجام می دهد.

دکتر زیبایی دندان در تهران

دکتر اصلاح طرح لبخند

برای زیبایی دندان روش های متعددی وجود دارد که در نهایت منجر به زیبایی نهایی دندان های شما می شود . اصلاح طرح لبخند از دیگر اقدامات زیبایی و درمانی است. شاید دندان ها پوسیدگی و آسیب های ظاهری نداشته باشند اما ظاهر دندان هایتان، شما را از داشتن لبخند آسوده محروم نمایند . امروزه داشتن طرح لبخند زیبا دیگر یک رویا نیست و انجام روش های نوین می توان آن را به راحتی به دست آورد چس نگران نباشید در ابن بخش برخی از درمان های زیبایی برای دندان ارائه می شود:

  • کامپوزیت دندان ( برای استفاده از این روش باید از سلامت دندان های خود مطمئن باشید.)
  • بلیچینگ یا همان سفید کردن دندان
  • جرم گیری دندان ( به مرور املاح و مواد غذایی که روی دندان باقی می مانند باعث ایجاد جرم در ناحیه انتهایی دندان می شوند این جرم ها اگر به موقع زدوده نشوند موجب آسیب های جدید به ریشه دندان می گردند. در صورت رعایت بهداشت روزانه می توان از وجود جرم روی دندان ها جلوگیری نمود. )

این موارد تنها بخشی از درمان هایی است که برای زیبایی دندان ها صورت می گیرد کماکان که برای آسیب های درمانی نیز روش های مورد نظر ارائه شده است. به خاطر داشته باشید انتخاب یک دندانپزشک متبحر می تواند نیاز دندان شما به خوبی تشخیص دهد و راهکار مناسب را برگزیند تا شما با کمترین هزینه بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت نمایید. 

سخن پایانی

 در تمام متونی که می نگاریم و یا در مشاوره های شفاهی که خدمت مراجعین ارائه می دهیم همواره یکی از نکاتی که از قلم و کلام ما جدایی ناپذیر است ذکر نکته ای بس مهم و حیاتی است. نکته مذکور توصیه ای است که در جهت انتخاب پزشک متخصص داریم.

عزیزان توجه داشته باشند که دندان ها از حیاتی ترین و غیر قابل جبران ترین بخش هایی از بدن انسان هاست که علیرغم حجم بالای پیشرفت ها و تلاش ها برای کشف جایگزینی که بتواند به اندازه طبیعی آن کارایی داشته باشد، هنوز این تلاش ها محکوم به شکست بوده تا بتوانند چنین عضوی را تولید و به مرحله ی بهره برداری برسانند.

براساس آنچه گذشت باید بگوییم حتما از پزشکانی کمک بگیرید که بتوانند در ترمیم و حفظ زیبایی شما بالاترین درصد موفقیت را داشته باشند. خوش بختانه در کلان شهر تهران شاهد حضور و فعالیت طیف گسترده ای از پزشکان خبره و با تجربه هستیم که به عنوان بهترین متخصص زیبایی شناخته شده اند و نتیجه کارهایشان بسیار موفقیت آمیز بوده است.

 

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا