دکتر مریم قرائی

ترمیم ریشه دندان

دندان ها دُر گران بها و عامل تاثیر گذار در زیبایی ظاهری هستند که باید در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشیم و بتوانیم با دقت بیشتری از آن مراقبت کنیم تا این عضو ارزشمند را به راحتی از دست ندهیم. حتی با این قیمت ها و هزینه های بسیاری که برای ترمیم و بازسازی دندان ها در نظر گرفته می شود باید بیش از پیش به حفظ سلاممت دهان و دندان اهمیت داد.

بسیاری از پوسیدگی و خرابی های دندان ها به علت عدم نکات بهداشتی و خوب تمیز نکردن دندان ها است. این پوسیدگی ها و خرابی ها عامل اصلی از دست دادن دندان ها می وشد و قتی که به عمق دندان ها نفوذ پیدا کنند و به ریشه برسند و نیاز پیدا کنید به متخصص درمان ریشه دندان در تهران مراجعه کنید.

در این نوشتار می خواهیم درباره تخصصی ریشه دندان حرف بزنیم، تا بتوانیم کمکی هر چند کوچک به سطح آگاهی بخشی کرده باشیم. باشد که مطالب فوق مفید فائده واقع شود.

با ما همراه باشید تا با اهمیت این مروارید های درخشان در صدف بیشتر آشنا شوید.

ترمیم ریشه دندان چگونه است

مشخصات لایه های دندان

لایه ی ابتدایی که بر روی دندان کشیده شده است مینا نام دارد که بسیار سخت و محکم است، لایه دیگری در قسمت زیرین مینا قرار دارد که عاج نام دارد ، بعد از لایه عاج مرکز دندان وجود داردکه حفره ای به نام پالپ که حاوی عروق خونی و اعصاب می باشد. در صورتی که خرابی و پوسیدگی از لایه های اولیه عبور کند و به عمق دندان نفوذ پیدا کنند می توانند به عروق اعصاب برسند ناراحتی و درد شدیدی را برای فرد رقم خواهد زد.

درمان تخصصی ریشه دندان چیست؟

درمان ریشه دندان به این معنا است که عصب یک دندان که بر اثر پوسیدگی آسیب دیده است، خارج می گردد و در آخر پس از استخراج عصب دندان باید کانال های ایجاد شده را با موادی مخصوص پر کرد تا از ورود میکروب و باکتری به دندان جلوگیری شود..

درمان ریشه دندان چه نتایجی دارد؟

استخراج ریشه دندان و پر کردن با مواد می تواند از درد وحشتناکی که در اثر درگیری عصب دندان به آلودگی و پوسیدگی ایجاد دشه است را بر طرف نماید، هم چنین موجب م یوشد ظاهر دندان ها سالم حفظ شود و نیاز به بردشاتن کامل دندان نباشد و از آن دندان دو مرتبه بشود استفاده کرد.

چه عواملی باعث درگیری عصب دندان می شود؟

عواملی که در خرابی و پوسیدگی دندان ها بسیار تاثیر گذار هستند شامل موارد زیر می باشند:

  • شکسته شدن دندان بر اثر وقوع صانحه یا حادثه ای
  • آبسه کردن دندان که از عفونت ایجاد می شود.
  • دندان قروچه کردن که باعث وارد شدن فشار به دندان ها می شودو می تواند اعصاب دندان را درگیر کند.
ترمیم ریشه دندان

جلوگیری از پوسیدگی دندان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن دندان ها یک راه حل بسیار ساده است که می تواند از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کند، فقط کافیست این عادت روزانه را کمی بیشتر برایش اهمیت قائل شوبم، زیرا متاسفانه با وجود آگاهی بخشی ها بسیاری که انجام می شود باز هم از بین هر 4 نفر بزرگسال، یک نفر به پوسیدگی و حفره دندان ها مواجه است. پس به عنوان یک معضل جدی شناخته شده است. هم چنین از یک دهان شویه آنتی باکتریالی برای شستشوی دهان و دندان بعد از مسواک کردن می توان برای پیشگیری از پوسیدگی ها کمک گرفت. همینطور هم باید از یک برس مسواکی خوب با لایه های عمیق و نرم استفاده کرد که به راحتی در لا به لای دندان ها نفوذ پیدا کند و بتواند به خوبی دندان ها تمیز کند و خالی از هر گونه مواد غذایی که مرور زمان موجب پوسیدگی می شود. برای یک مسواک زدن خوب و بی نقص باید از یک متخصص دندان پزشک آموزش دریافت کنید تا بتوانید با همین راه حل ساده جلوی بسیاری از مشکلات دندان و دهان تان را بگیرید، از پشت سطح مسواک ها برای تمیز کردن زبان استفاده کنید تا باکتری های موجود در روی زبان نیز از بین برود و خطر ابتلا به پوسیدگی به میزان چشم گیری کاهش می یابد.

بهترین دندان پزشک زیبایی

برای انتخاب بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی باید خیلی دقت کنید، زیرا نتیجه کار یک دندان پزشک م یتواند برای شما دندان سالم را خرابی را ایجاد کند، پس در انتخاب بهترین دندان پزشک کوشا باشید و به فاکتور های اساسی در انتخاب آن توجه کنید، می توانید ا ز طریق تحقیق و جستجو در فضای های این چنینی وب سایتی به انتخاب بهترین دندانپزشک دست یابید.

 

هزینه درمان تخصص ریشه دندان چقدر است؟

به دلیل عوامل متعددی که در برآورد هزینه های درمان ریشه دندان دخیل هستند نمی توان به درستی و دقیق به میزان هزینه های درمان تخصصی ریشه درمان پرداخت، ولی می توان به عواملی که در هزینه ها تاثیر گذارند اشاره کرد، در ادامه به برخی از این فاکتور هابی موثر در محاسبه قیمت درمان ریشه دندان خواهیم پرداخت.

تعداد جلسات مراجعه برای باز کردن کانال جهت استخراج عصب دندان؛ هزینه ویزیت دندان پزشک که موقعیت مکانی و میزان تخصص، تجربه و شهرت پزشک آن را تعیین می کند؛ مقدار مواد استفاده شده برای پر کردن دندان؛ میزان کمیت و کیفیت تجهیزات مطب یا کلینیک دندان پزشکی نیز از مهم ترین عواملی است در محاسبه هزینه های جاری موثر اند.

در آخر می توانید با مطالعه نوشتار پیش رو میزان هزینه های انجام درمان تخصص ریشه دندان را تخمین بزنید، هم چنین می توانید برای کاهش هزینه ها به عنوان یک عمل درمانی می توانید از بیمه خود کمک بگیرید.

نتیجه گیری

بعد از درمان ریشه دندان ها دردی را تجربه نخواهید کرد اما برای جوگیری از عفونت و آبسه ممکن است دندان پزشک دارو های ضد باکتری تجویز کند و به طور مداوم تا حداقل یک هفته آن را مصرف کنید.

به تمامی توصیه های دندان پزشک توجه کنید و به هر کدام از آن ها به درستی عمل کنید تا بهترین نتیجه را از درمان دندان خود دریافت کنید.

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا