دکتر مریم قرائی

درمان ریشه دندان عفونی

درمان ریشه دندان عفونی چگونه امکان پذیر است؟ اکثر مردم ما به خاطر تصورات غلط از دندانپزشکی و زمان مراجعه به بهترین دندانپزشک، دندان های خود را به خاطر پوسیدگی و یا عفونت ها ازدست می دهند.تصور غلط یعنی اینکه هر زمان دندان درد گرفتیم و از شدت درد خوابمان نبرد باید به دندان پزشک مراجعه کنیم در حالی که لازم به ذکر است مدت زمان مناسب برای معاینه و کنترل دندان های خود هر ٦ماه یک بار است تا از پوسیدگی دندان و همین طور عفونت دندان جلوگیری شود.

ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی در خصوص دندان، بهترین دندانپزشک و مراحل درمان، ترمیم و درمان ریشه دندان و عفونت دندان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

چه زمانی ریشه دندان شما عفونی می شود؟

یک دندان از سه قسمت مینا، عاج و پالپ تشکیل شده. پالپ حاوی عصبها و رگ های خونی است. حتما تا بحال با درد هایی که بعد از خوردن چای و یا آبی که کمی خنک است رنج برده اید و یا حتی از خوردن شیرینی هایی که تا چندسال پیش بهترین خوراکی شما محسوب می شدند و حالا تبدیل به بدترین دشمن شما شده اند محروم مانده اید؟رنگ دندانتان چه؟ آیا متوجه تغییر رنگ دندان خود شده اید؟ این علائم نشانه هایی از پوسیدگی و یا حتی عفونت دندان هستند.

علائم عفونت ریشه دندان

اگر عفونت دندان بیش از حد باشد به عفونت ریشه ای دندان دچار می شوید و سریعا باید این موضوع با بهترین دندانپزشک اطرافتان درمیان گذاشته شود چرا که ممکن است باعث سرایت عفونت به سایر نقاط بدن گردد.این اتفاق در بدن افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند بسیار خطرناک است. پس یادتان باشد سرخود آنتی بیوتیک مصرف نکنید و از خود درمانی بپرهیزید و خود را به یک دندانپزشک شناخته شده و کاربلد برسانید. درمان پوسیدگی دندان مراحل مختلفی دارد که لازم است تحت نظارت متخصص انجام شود.

اکنون میخواهیم شمارا با بهترین درمان ریشه دندان آشنا کنیم.

عفونت ریشه دندان

علائمی که گفته شد نشان دهنده عفونت ریشه دندان که از پوسیدگی در مدت زمان طولانیست حاصل می شود.

یک دندانپزشک زبده باید پس از تشخیص تمام تلاش خود را برای درمان آن و نگه داشتن دندان بیمار انجام دهد. لازم بذکر است گاهی برخی پزشکان تازه کار با به کار بردن اصطلاحات پزشکی بیمار را قانع میکنند که قادر به تعمیر مشکل جزئی دندان او که تنها عفونت ریشه ای ساده است نیستند و  باید دندان  را که امروزه کاربردی ترین عضو صورت در زیباییست را بکشند.

پس ضروری است حتما در انتخاب دندان پزشک خود دقت کنید که خدایی ناکرده به خاطر یک پوسیدگی ساده یک عمر افسوس دندان از دست رفته خود را نخورید.

درمان ریشه دندان عفونی

 درمان ریشه دندان عفونی

لازم نیست به هیچ عنوان از ترمیم و خارج کردن عفونت مضطرب شوید چرا که دندانپزشک حاذق با تزریق بی حسی اطمینان کامل را به شما میدهد که هیچ دردی را احساس نکنید و خدمت مورد نظر شما در نهایت آرامش انجام خواهد گرفت.

دندانپزشک با خارج کردن عفونت و درمان ریشه دندان به شما اطمینان خاطر می بخشد که دیگر از درد خبری نباشد و برای شما آرامش به ارمغان بیاید.

چند روز بعد از درمان ممکن است با درد و حساسیت دندان با فشار مواجه شوید که امری طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست،زیرا  با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک خود میتوانید این درد هارا التیام بدهید.

فراموش نکنید که دندان خود را دوبار در روز با خمیر دندانی که دندانپزشک تجویز کرده شستشو کنید و حتی الامکان از آب نمک برای ضدعفونی کردن دندان خود استفاده کنید.آب نمک قدیمی ترین روش اما در عین حال سالم ترین روش برای بهبود روش درمان ریشه عفونی دندان شماست.

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا