دکتر مریم قرائی

اصلاح طرح لبخند

ظاهر چقدر برایتان مهم است ؟ در محیط کاری چقدر ظاهر می تواند تاثیر گذار باشد ؟ زیبایی آیتم محرک روابط اجتماعی است و در محیط عمومی و فردی باعث تاثیر در اعتماد بنفس شده و آن را افزایش می دهد . حال لبخند زیبا چقدر می تواند در زیبایی ظاهر موثر باشد ؟ آیا تا به امروز به این نکته توجه کرده اید افرادی که لبخند زیبا روی لبانشان است بیشتر مورد توجه هستند و یا زودتر ارتباط برقرار می کنند . اصلاح طرح لبخند یکی از مهم ترین چیز هاست. شاید خود شما نیز حس بهتری به این افراد داشته باشید نسبت به فردی که ظاهر خشک و اخمویی دارد .

اقدامات لازم برای اصلاح طرح لبخند

لبخند زیبا در عرصه کاری نیز جزو ابزار های مهم است . امروزه با گسترش کسب و کارهای جدید و جنبه تاثیر روابط عمومی در این زمینه ، ظاهر اشخاص مهم تلقی می شود . حال تکنولوژی های روز دنیا برای داشتن لبخند زیبا راه های مختتفی ارائه داده است که همه افراد بتوانند از این نعمت بهره مند شوند . در ادامه مواردی از آن مورد بررسی قرار می گیرد تا بتوانید گزینه مناسب خود را پیدا کنید .

طرح لبخند هالیوودی

سفید کردن یا بلیچینگ

دلایل زیادی برای تیرگی دندانها وجود دارد . عادات بد غذایی ، مواد غذایی دارای رنگدانه مانند قهوه و شکلات باعث تیرگی دندان ها می شود . حتی با افزایش سن نیز مینای دندان تحلیل رفته و باعث زرد شدن دندان ها می گردد . البته در بعضی موارد زردی و یا تیرگی دندان ها به صورت ارثی است و فرد از بدو تولد این شرایط را دارد . با روش بلیچینگ دندان می توان این مشکل را به طور کامل برطرف نمود .

اصلاح لبخند لثه ای

این لبخند باعث می شود لثه ها بیش از اندازه مشاهده شوند و به نظر می رسد دندان ها کوچک تر از تناسبات صورت است . با روش طرح اصلاح لبخند لثه ای روش های مختلفی وجود دارد که می توان لثه ها را کوچک کرد به طوری که قسمت بیشتری از تاج دندان ها دیده شده و دندان بلندتر تصور شود .

کامپوزیت

بعد از اینکه پوسیدگی های دندان ها برطرف شد مواردی وجود دارد که لازم است عیب های ظاهری دندان پوشیده شود یکی از راه حل های موثر برای این مشکل کامپوزیت است . کامپوزیت دندان در انواع مختلف وجود دارد و می تواند مشکلاتی از جمله ، لب پریدگی ، شکستگی ، فاصله بین دندانی و لکه های روی دندان را برطرف نماید .

بهداشت دندان

روش های طبیعی بسیاری برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط و وضعیت بیمار استفاده می شود . حال روش های ساده ای وجود دارد که علاوه بر حفظ سلامت دندان ها به زیبایی ظاهری آن نیز کمک می کند . در ادامه به بخشی از آن اشاره می کنیم .

اصلاح چیدمان دندان

مسواک زدن

مسواک زدن با توجه به تاکیدی که نسبت به آن می شود مورد توجه قرار نگرفته است . روزی دوبار مسواک زدن که شاید جمعا ده دقیقه هم زمان نیاز نداشته باشد ، تاثیر زیادی در سفید شدن دندان ها دارد .

ترک سیگار

سیگار کشیدن مضرات زیادی دارد که بخش های مختلفی از سلامت بدن را تحت شعاع قرار می دهد. دندان ها بخش مهمی از این موضوع هستند که بعد از مدتی زرد و تیره می شوند و در صورت تداوم یک لبخند زیبا را به طور کامل تخریب می کنند . ترک سیگار کار آسانی نیست و مسلما نیاز به انگیزه محکم دارد اما کار نشدنی نیست و افراد زیادی موفق به انجام آن شده اند .

مواد غذایی رنگدانه دار

برخی از مواد غذایی روی دندان لکه ایجاد می کنند و به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها می شوند . بهتر است مصرف این مواد را در برنامه روزانه خود کاهش دهید و یا بعد استفاده مسواک بزنید و یا آب درون دهان خود بچرخانید .

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا