دکتر مریم قرائی

گذاشتن نگین روی دندان

کاشت نگین روی دندان چگونه است؟ امروزه با رشد تکنولوژی در زمینه های مختلف ، زیبایی نیز از این روند عقب نمانده و شاید بیشتر از پیش از این پیشرفت بهره برده باشد . زیبایی ، علاقه جدایی ناپذیر در بین عموم افراد است و در این بین خانم ها بیشتر آن را دنبال می کنند و خواهان جوانسازی و زیبا نشان دادن خود ، به خصوص در صورتشان هستند . یکی از آیتم های مهم در چهره لبخند است . بله لبخند این کلمه ساده اما تاثیر گذار ! شاید قابل تصور نباشد که این کلمه کوچک تا چه اندازه می تواند در روابط شخصی و اجتماعی فرد مهم باشد.

هزینه سفید کردن دندان چقدر است؟

چه قراردادهایی که با لبخند و روی خوش به سرانجام رسیده اند و چه تنش ها و اختلاف هایی که با لبخند زیبا به صلح منتهی شده اند. حال چه مواردی در داشتن لبخند موثر است . گزینه اول دندان ها ، اگر شما نیز دندان های نا مرتب و نازیبا داشته باشید حتما تجربه کرده اید که در جمع سعی دارید لبخند کوتاهی داشته باشید و تا حد امکان از لبخند زدن خودداری می کنید . افرادی که این مشکل را داشته اند به خوبی این مورد را درک می کنند . در گام بعدی باید دید چه کاری می توان انجام داد تا دندان ها زیباتر دیده شوند به طوری که به فرد ذوق لبخند زدن را هدیه دهد . کاشت نگین یکی از این مورد های پیشنهادی است . در ادامه به توضیح بیشتر کاشت نگین روی دندان می پردازیم .

نگین گذاشتن روی دندان

نگین دندان چیست؟

نگین دندان سنگی کوچک و بیرنگ است و به وسیله چسب روی دندان قرار می گیرد . این جواهرات نگینی باعث زیباتر شدن طرح لبخند می شود و به صورت جواهری مصنوعی روی دندان خودنمایی می کنند .

نحوه اتصال نگین روی دندان

برای گذاشتن نگین باید از دندانپزشک ماهر کمک بگیرید تا نگین ها به خوبی روی دندان منطبق شوند . این روند بسیار کوتاه است و در مدت زمان کوتاهی در مطب دندانپزشک انجام می شود . در قرار دادن نگین نباید دندان ها آسیب ببینند و مینای دندان سوراخ و یا تراشیده شود . نگین دندان باید روی دندان سالم قرار گیرد در نتیجه قبل از انجام ، دندانپزشک دندان ها را بررسی می نماید تا در صورت نیاز به ترمیم ، کارهای لازم را انجام دهد و مشکل برطرف گردد. مستحکم بودن مینای دندان و سالم بودن دندان از جمله شرایط لازم برای کاشت نگین است . 

انواع نگین های دندان

نگین ها از جنس بلورهای شیشه ای هستند که روی فویل آلمینیوم قرار گرفته اند تا درخشندگی مناسبی روی دندان ایجاد کنند . نگین ها در رنگ های شفاف ، سفید ، یاقوتی و آبی وجود دارند که با توجه به سلیقه فرد انتخاب و نصب می شود .

لازم به ذکر است نگین های دندان هر زمان که شخص بخواهد ، قابل برداشتن است و دندانپزشک می تواند مانند براکت های ارتودنسی نگین ها را از روی دندان بردارد .

 

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی

دکتر مریم قرائی در سال ۱۳۶۰ از دبیرستان روشنگر دیپلم تجربی خود را دریافت نموده اند و در کنکور سال ۱۳۶۱ که دانشگاه ها پس از مدت ۳ سال تعطیلی بازگشایی شدند در رشته دندانپزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۷ از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدند. پس از گذراندن ۵ سال طرح خارج از مرکز در بیمارستان شهید لواسانی تهران ، به استخدام وزارت نفت درآمدند و در بیمارستان وزارت نفت واحد دندانپزشکی فعالیت نمودند.

یک پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا